پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 111
 کل بازدید : 275216
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0781
اخبار > چهارمین نشست هماهنگی روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور مطالعات آمایش استان های منطقه 8کشور


اخبار                               ١٠:٣٦ - پنج شنبه ٣ اسفند ١٣٩٦

چهارمین نشست هماهنگی روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور مطالعات آمایش استان های منطقه 8کشور


چهارمین نشست هماهنگی روسای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به منظور مطالعات آمایش استان های  منطقه 8کشور، صبح امروز با حضور دکتر دریانورد، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان،دکترمرادي مدير پرورژه مطالعات آمايش استان ، ثامني رييس گروه دفتر امور برنامه ريزي نظارت و آمايش سازمان برنامه بودجه كشور و جمعی از مدیران و کارشناسان استان‌های یزد،کرمان و سیستان و بلوچستان برگزار شد. 

 

 در این جلسه که به منظور هم اندیشی برای تدوین سند چشم‌اندار آمایش استان های هرمزگان،کرمان،یزد و سیستان و بلوچستان برای شکل گیری مقدماتی آمایش منطقه ای و به تبع آن آمایش ملی بر اساس شرح خدمات ارسالی از سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد، دکتر دریانورد رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان  هرمزگان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان،  به بیان توضیحاتی در خصوص اهداف تشکیل جلسه یاد شده پرداخت و گفت:در سالي كه گذشت جلسات مكرري در استان هاي يزد، سیستان و بلوچستان و كرمان داشته ايم و در ارتباط با همگرايي منطقه اي به گفت و گو نشستيم 

 

وی افزود:همگرايي و هم افزايي زيادي در زمينه اقتصادي در بين استان هاي اين گروه وجود داشت که مستلزم پیگیری و مورد اهمیت قرار دادن این موضوع است امیدوارم در اين جلسه به چشم انداز منطقه اي خوب و قابل قبولي برسيم. 

 

.دریانورد ادامه داد:ما سعي كرده ايم براي نتيجه بهتر محلي فكر نكنيم به منطقه فكر كنيم تا سند چشم ‌انداز در دست تدوین با توجه به شرايط منطقه آماده شود 

 

 در ادامه مدير پرورژه مطالعات آمايش استان هرمزگان، پیرامون چگونگی شکل گیری مناطق نه گانه آمایشی کشور، توضیحاتی را بیان کرد و به نحوه قرار گرفتن استان‌های هرمزگان،کرمان،یزد و سیستان و بلوچستان در منطقه 8 کشور و لزوم وجود سند چشم‌انداز اشاره کرد. 

 

دکتر مرادی، در خصوص مشكلات زيست محيطي در منطقه ٨ گفت:قطعا با كمك همه ى مسولان اين منطقه مسئله مذکور بهبود خواهد يافت 

 

وی همچنین از چالش هايي پيش روي توسعه منطقه ٨ گفت و افزود:انتظاراتي در سطح ملي نسبت به منطقه ٨ وجود دارد كه بايد برآورده شود و براي همگرايي منطقه اي نياز به ميثاق نامه است تا حلقه هاي درون منطقه اي محكم تر شود. 

 

ثامني رييس گروه دفتر امور برنامه ريزي نظارت و آمايش سازمان برنامه بودجه كشور نیز در این نشست دستورالعمل سازمان برنامه و بودجه کشور به منظور برگزاری جلسات هماهنگی مطالعات منطقه ای و تهیه گزارشات حاصل از مطالعات آمایش استان‌های درون مناطق در چارچوب سنتز مطالعات استانی و شرح خدمات مطالعات منطقه ای و سرفصل های این مطالعات از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور، گزارشی را ارائه داد. 

 

 وی در ادامه ضمن ارائه نقشه منطقه 5 در کشور، به شاخص هایی از قبیل مساحت، جمعیت، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری استان های یاد شده و سرجمع آن‌ها در منطقه 8و همچنین سهم این منطقه در خصوص شاخص‌های یاد شده نسبت به کل کشور اشاره کرد. 

 

در ادامه جلسه،مدیران و مشاوران سازمان مدیریت و برنامه ریزی یزد ، کرمان و سیستان و بلوچستان در خصوص شیوه کار و مشکلات احتمالی پیش روی مطالعات یاد شده در استان خود سخنانی را بیان کردند. تبادل نظرات و تفاهم با کارشناسان آمایش سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص ماهیت و شیوه انجام تهیه گزارشات منطقه ای و سنتز مطالعات استانی از مهمترین مباحث مطرح شده بین چهار استان یاد شده بود. 

 

در این جلسه که بیش از سه ساعت به طول انجامید،در خصوص توسعه سواحل مکران نیز دز این چشم‌انداز بحث شد که دکتر ملکی  مشاور طرح توسعه سواحل مكران در خصوص وضعيت‌سنجي اجمالي و اصول توسعه در اين منطقه گزارشی ارائه داد.


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345