پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 113
 کل بازدید : 275218
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0/0625
اخبار > باید به اصول بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد توجه شود


اخبار                               ٠٩:٤٠ - دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦

باید به اصول بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد توجه شود


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، «صالح دریانورد» در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار هرمزگان برگزار شد، گفت: باید سیستم بودجه ریزی به سمت بودجه ریزی مبنی بر عملکرد سوق یابد چرا که در بودجه ریزی مبتنی بر هزینه، کمتر به کیفیت و خروجی توجه می شود.

وی ضمن اشاره به مزیت‌های بودجه‌ریزی بر اساس عملکرد، افزود: در بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد هزینه تمام شده و خروجی کار بسیار حائز اهمیت است این در حالی است که در بودجه ریزی مبتنی بر هزینه به هزینه ی تمام شده ی امور کمتر فکر می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تاکید کرد: هزینه ی عملیات نباید بالاتر از استاندارها شود تا بتوان اهداف برنامه را محقق کرد.

وی به سیستم بودجه‌ا‌ی سال آینده‌ی کشور نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در بودجه 97 شیوه های بودجه ریزی دگرگون شده است و دولت به دنبال بودجه ای مبتنی بر عملکرد است.

دریانورد توجه به اصول بودجه ریزی را در ادارات کل هرمزگان نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: نه تنها کارشناسان بودجه‌ی هر اداره بلکه خود مدیران هم باید نحوه‌ی بودجه ریزی را مد نظر داشته باشند.

وی در پایان بیان داشت: تنها 15 درصد منابع ما استانی است و برای به دست آوردن بقیه‌ی بودجه‌ی بودجه مورد نیاز مدیران باید با تهران و وزارت خانه های متبوع رایزنی کنند.


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345