پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 144
 کل بازدید : 275249
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/0625
اخبار > اقتصاد دریامحور، کلید حل مشکلات هرمزگان


اخبار                               ١٥:٤٩ - شنبه ٢١ بهمن ١٣٩٦

اقتصاد دریامحور، کلید حل مشکلات هرمزگان


به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان، « صالح دریانورد» با حضور در شبکه ی استانی خلیج فارس ضمن بیان این که هرمزگان دارای ظرفیت های متکثری است، افزود: دریا یکی از مهم ترین ظرفیت های است و ارتباط ما با بازارهای دنیا را برقرار می کند.

وی به دیگر مزایای اقتصاد دریامحور نیز اشاره کرد و گفت: آبزیان منبع تغذیه ما هستند، ذخایر انرژی ما زیر دریا نهفته شده است و البته می توانیم از ظرفیت گردشگری آن نیز استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان ادامه داد: حدود ۵ میلیون مسافر در سال به هرمزگان سفر می کنند و این تعداد مسافر تقاضای قابل توجهی است که باید بازار متناسب با آن را به وجود آوریم تا محرک خوبی برای اقتصاد استان باشد.

وی ضمن تاکید بر این مساله که گردشگری جوامع بومی و محلی را توانمند می‌کند، گفت: واحد‌های بوم گردی متعددی در قشم ایجاد شده و امیدواریم روز به روز این مساله ارتقا یابد.

دریانورد به مباحث مرتبط با آبزی پروری هم اشاره کرد و افزود: : ما فرصت های خوبی برای آبزی پروری داریم و بیشترین پرورش میگو کشور متعلق به هرمزگان است.

وی بیان داشت: نیمی از آبزیان کشور را هرمزگان تامین می کند و پیش بینی ها در برنامه ششم تولید ۶۰ هرار تن است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان در ادامه گفت: صید بی رویه به ذخایر طبیعی ما آسیب زده است و پرورش میگو اجازه ترمیم ذخایر را خواهد داد.

وی متذکر شد: حدود هفت هزار هکتار مزارع پرورش میگو با شش هزار نفر اشتغال در هرمزگان وجود دارد و در زمینه پرورش ماهی در قفس نیز وضعیت بسیار مناسب است.

دریانورد اضافه کرد: ۲۵۰ هزار تن ماهی در سال در هرمزگان صید می شود و هنوز بخشی از ظرفیت های صید ما دست نخورده باقی مانده است.

وی تاکید کرد: دولت به تنهایی نمی تواند اشتغالزایی کند و حضور مردم لازمه توسعه اقتصادی است.

وی گفت: تامین زیرساخت‌ها وظیفه دولت است و این مساله مشوق و تسهیل گر سرمایه‌گذاری در استان خواهد بود.

دریانورد شناساندن فرصت های سرمایه گذاری استان را امری ضروری خواند و گفت: اداره کل امور اقتصادی و‌دارایی پرتالی راه اندازی کرده تا فرصت ها را  به سرمایه‌گذاران ارائه کند.

وی تصریح کرد: دولت احترام ویژه ای برای سرمایه‌گذاران خواهد داشت و حمایت های قابل توجهی نیز از سرمایه‌گذاران انجام خواهد داد.

وی با تاکید بر این مساله که سالیانه باید سهم هرمزگان ار خدمات بانکرینگ منطقه ای افزایش یابد، گفت: بانکرینگ بازار چند میلیون دلاری است و باید از این بازار استفاده کنیم چرا که کشتی های بزرگ بین المللی به ما نزدیک می شوند و باید بانکرینگ را جدی بگیریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان ادامه داد:از سال ۸۴ تا ۹۴ سهم ایران از بانکرینگ خلیج فارس از نیم درصد به ۲۰ درصد رسیده، این درحالی است که سهم ما باید به ۵۰ درصد برسد.

وی در پایان گفت: توسعه ساحل مکران می‌تواند نه تنها هرمزگان که کشور را متحول کند و باید نگاه مثبتی به آینده‌ی این منطقه داشته باشیم.


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345