پنج شنبه ٠٦ ارديبهشت ١٣٩٧
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 145
 کل بازدید : 275250
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/0781
اخبار > «مردم و مسئولان» میزبان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان


اخبار                               ٠٩:٢٣ - سه شنبه ١٧ بهمن ١٣٩٦

«مردم و مسئولان» میزبان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان


«مردم و مسئولان» میزبان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان در پنجمین روز از دهه‌ی فجر در رادیو خلیج فارس حضور یافت و ضمن تشریح ظرفیت ها و اقدامات انجام شده، چشم انداز استان را نیز به تصویر کشید.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان، «صالح دریانورد» با حضور در برنامه «مردم و مسئولان» که از رادیو خلیج فارس پخش شد، استفاده از آبشیرین‌کن‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: در شرایط خشکسالی باید آبشیرین کن‌ها به بهره‌برداری برسند و در این میان راندمان استفاده از آب را نیز باید ارتقا دهیم.

وی راندمان مطلوب آب در کشاورزی را 80 درصد اما این عدد را در هرمزگان 40 درصد عنوان کرد و افزود: یکی از آبشیرین کن هایی که با آب‌شیرین کن تامین کننده آب صنایع هرمزگان متفاوت است تا سال ۹۷ به بهره‌برداری می رسد و ۳۰ درصد آب آن به هرمزگان می رسد و مابقی سهم دیگر استان ها خواهد شد.

وی این پروژه را به صورت پدافند غیرعامل توصیف کرد و اظهار داشت: این پروژه برای کشور مهم است و بخش خصوصی مجری آن خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان ضمن اشاره به ظرفیت های متعدد حمل و نقلی استان، اضافه کرد: راه آهن بافق_بندرعباس می تواند اقتصاد منطقه را متحول و به ترانزیت کالا هم کمک کند.

وی گفت: تا چهل میلیون تن بار را می توانیم از طریق راه آهن بندرعباس انتقال دهیم و نباید فراموش کرد که توسعه بندر شهیدرجایی بعد از انقلاب اسلامی شروع شده و در چشم انداز برنامه ششم به ۸ میلیون کانتینر خواهد رسید.

دریانورد اضافه کرد: در حوزه فولاد، صنایع معدنی، بنادر صیادی و دیگر حوزه ها نیز اتفاقات خوبی در استان به وجود آمده و ۲۰ میلیون سفر دریایی در سال در هرمزگان به وقوع می پیوندد.

وی در پاسخ به چرایی عدم بازگشت واقعی مازاد درآمد هرمزگان نیز گفت: در بحث بازگشت مازاد درآمد باید بگویم که ما دروازه ورودی کشور هستیم، موقعیت ویژه ای داریم و بر شاهراه های تجاری قرار داریم اما این به این معنا نیست که هر استانی هر چقدر درآمد دارد برای خودش هزینه کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان بیان داشت: این منابع باید در قالب برنامه مدون و اصولی توزیع شود اما با شما موافقم که متناسب با نیاز استان در زیرساخت ها تخصیص صورت نگرفته و توقعات نمایندگان در این زمینه به حق است.

وی گفت: منابع و مصارف بودجه متناسب با هم هستند و اگر تخصیص کامل انجام نشود در هزینه‌کرد به مشکل می خوریم.

دریانورد متذکر شد: در بودجه به طور طبیعی اولویت به پرداخت حقوق کارمندان، یارانه ها و هزینه های جاری است اما این به معنای بی توجهی به اعتبارات عمرانی نخواهد بود.

وی دانشگاه ها را نماد انقلاب فرهنگی دانست و گفت: تحول شگرفی در حوزه آموزش عالی در هرمزگان اتفاق افتاده و این تحول هم از نظر فیزیکی و هم کیفی است.

وی تصریح کرد: دختران ما بخش اعظم دانشجویان ما را تشکیل می دهند که این نشانه تحول اجتماعی و تغییر نگرش زنان جامعه است.

دریانورد گفت: در استان هرمزگان آمارهای متفاوتی از ورود مسافران در هرمزگان داریم و اگر به آمار 5 میلیونی ورود مسافران به استان استناد کنیم می بینیم که تقاضای زیادی از سوی گردشگران وجود دارد و کم کم باید این تقاضا تاثیر خود را بر زندگی مردم هرمزگان بگذارد.

وی اضافه کرد: ما در حوزه گردشگری بیش از 70 خانه بوم گردی داریم و باید آن ها را بیشتر تقویت کنیم تا جوامع محلی ما قدرتمندتر شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی هرمزگان با اشاره به اشراف هرمزگان به تنگه ی هرمز بیان داشت: سالانه 50 هزار کشتی بزرگ از این تنگه عبور می کنند و باید بتوانیم در بحث بانکرینگ حضوری فعال داشته باشیم.

وی همچنان بر امکان استحصال از آبزیان تاکید کرد و گفت: در کشور باید به 200 هزار تن پرورش ماهی در قفس برسیم که 30 درصد آن در هرمزگان باید تحقق یابد.

وی هرمزگان را استانی پیشرو در پرورش میگو خواند و افزود: بازار جهانی برای صادرات این محصول مهیا است و باید بیشتر توجه ویژه ای به این بخش داشته باشیم.


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345