دوشنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٦
رئیس سازمان


اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 281
 کل بازدید : 256048
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0/0770
اخبار > مدیران اجرایی استان به دنبال منابع مالی خارج از دولت باشند


اخبار                               ١٣:٤٩ - شنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٦

مدیران اجرایی استان به دنبال منابع مالی خارج از دولت باشند


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان گفت: باتوجه به کاهش درآمدهای نفتی برای تحقق برنامه های سال 96 مدیران اجرایی باید به دنبال منابع مالی خارج از دولت باشند.

صالح دریانورد در چهارمین جلسه اقتصاد مقاومتی ضمن اشاره به کاهش جهانی قیمت نفت اظهار داشت: نخستین جایی که آثار کاهش قیمت نفت در آن نمایان می شود بودجه سال 1396 است به طوریکه باعث شده بودجه سال جاری 37000میلیارد تومان کسری داشته باشد.

وی تصریح کرد: کسری بودجه یک مساله تاریخی است که همواره کشور با آن مواجه بوده است، نتیجه فعلی این بوده که دولت تدبیروامید 40000میلیارد تومان از بدهی های دولتهای قبل به صندوقهای داخلی را پرداخت کند.

دریانورد افزود : متاسفانه کاهش درآمدها فرصتها و ظرفیتهای ایجاد اشتغال را ازدولت می گیرد و راهی نداریم جز اینکه به دنبال تنوع منابع درآمدی باشیم.

مشاور برنامه ریزی استاندار اظهار داشت: در نشستهایی که با بنیاد برکت، بنیاد علوی و بانک قرض الحسنه رسالت داشتیم مقرر شده برای اقدامات توسعه ای در حوزه جغرافیایی هرمزگان به  صورت هدفمند دنبال شود و از طریق حمایت از فعالیتها وظرفیتهای خاص این منطقه الگوی اقتصاد مقاومتی در این استان را اجرا نمایند.

وی تشریح کرد:جلب مشارکت نهادهای استانی برای مشارکت درایجاد زنجیره تولید و تکمیل فرایند اقتصاد مقاومتی استان باید با حمایت و راهبری مدیران اجرایی استان صورت گیرد و برای آنها تشریح شود که ایجاد اشتغال خرد،کمک به محرومیت زدایی با هدف ماندگاری جمعیت در مناطق مرزی و ارتقا سطح کیفی زندگی مردم هدف اصلی ورود بنگاه های مشارکت و معین در استان هرمزگان است.

دریانورد در گزارش عملکرد ستاد اقتصاد مقاومتی هرمزگان درسال  95 بیان داشت:سال گذشته 90درصد پروژه هایی که از مرکز برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم تکلیف شده بود اجرا شده است.

 

سازماندهی استفاده از ظرفیت منابع آب سدجگین، بهره گیری از الگوهای کشت موفق در استانهای دیگر، ساماندهی ظرفیت تولید میکتوفیده، توسعه بوم گردی در مناطق مستعد و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی بنگاه های اقتصادی  از جمله مواردی است که در جهت اجرای اقتصاد مقاومتی از سال گذشته در هرمزگان آغاز شده است.


.انتهای پیام


خروج
امکانات

جستجو
حوزه ها

پیوندهای مرتبطوبگاه های مهم
  آدرس : بندرعباس – ابتدای بلوار علي ابن ابیطالب(چهارراه پگاه سابق)
  تلفن :
43-33665341
  نمابر : 33665345